Jesień to kluczowy czas na przygotowanie ogrodu do zimy. W tym okresie warto zadbać o rośliny i trawnik, dostarczając im odpowiednich składników odżywczych, aby wzmocnić je przed mrozami. Najlepszy czas na nawożenie to moment, gdy temperatura gleby wynosi powyżej 10°C.
Odpowiednie żywienie drobiu jest kluczowe zarówno dla jakości jaj, jak i mięsa. Podstawą żywienia jest pasza, jednak ta może być wzbogacona o różnego rodzaju dodatki. Jak je wybrać? Sprawdź!
Gołębie to ptaki wymagające nie tylko odpowiednich warunków bytowych, ale również i pełnowartościowego, jakościowego jedzenia. W artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej karmy. Jakie składniki powinna zawierać? Czego należy unikać? Przeczytaj nasz artykuł!
Sposób karmienia kur niosek ma bezpośredni wpływ na ilość i smakowitość jaj. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju pasz. Na co zwrócić uwagę, wybierając pożywienie dla kur niosek? Co powinno znaleźć się w składzie tego rodzaju paszy? Przeczytaj artykuł!
Inkubacja jaj to doskonały sposób na dbanie o wzrost liczby osobników w kurniku. To metoda powszechnie stosowana nie tylko w największych zakładach drobiu, ale również i w małych gospodarstwach. Jak powinna wyglądać inkubacja jaj kurzych krok po kroku? O czym należy pamiętać? Sprawdź!
Odpowiednio zaplanowany system pojenia drobiu ma ogromne znaczenie w kwestii zdrowia tych zwierząt. Wybór poideł na rynku jest szeroki, a na ich wybór wpływ ma m.in. gatunek ptaków, wiek, a także i rodzaj hodowli. Jakie poidła sprawdzą się najlepiej dla poszczególnych grup? Sprawdź!
Żywienie cieląt to ważny proces, mający wpływ na ich zdrowie oraz wydajność w przyszłości. Podczas żywienia nie należy więc przechodzić obojętnie obok żadnego detalu. Sprawdź, jak prawidłowo karmić cielęta! Szczegółowe informacje znajdziesz w tym artykule.
Stanowisko dla bydła powinno być dostosowane do jego potrzeb. Gospodarstwa rolne są bowiem zobowiązane do przestrzegania wymogów weterynaryjnych. Prawidłowe warunki życia mają bezpośrednie przełożenie na dobre samopoczucie zwierząt, a to z kolei – na wydajność. Jakie wymiary stanowiska dla bydła? Jakie powinny panować warunki? Sprawdź!
Szczury to inteligentne zwierzęta, które mogą przedostać się do domu przez ciasne szczeliny. Najczęściej żerują w spiżarniach, kuchniach, piwnicach i na strychach. Pozostawiają w tych miejscach swoje odchody, a także ślady gryzienia na rurach, meblach, tapetach, przewodach czy opakowaniach z żywnością. Jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa? Przeczytaj artykuł!
Mrówki w ogrodzie są dość powszechnym problemem. Utrudniają wypoczynek, chodząc po stole, leżakach czy altance. Dodatkowo mogą również zaszkodzić uprawom. Choć nie żywią się roślinami, podgryzają kłącza i wysiane nasiona. Niszczą kwiaty, by dostać się do nektaru i skutecznie hamują ich rozwój. Jak skutecznie zwalczyć mrówki? Sprawdź!
Prawidłowe przygotowanie krowy oraz higiena doju to istotne kwestie, dzięki którym możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa i ograniczenie liczby zakażeń. Na co należy zwrócić uwagę? Jak zadbać o prawidłową higienę?
W dzisiejszym artykule przyjrzymy się znakowaniu i kolczykowaniu bydła - praktykom mającym na celu identyfikację i śledzenie zwierząt w hodowli. Znakowanie bydła ma ogromne znaczenie dla zarządzania stadem, zapewnienia bezpieczeństwa żywności oraz kontroli weterynaryjnej. Skupimy się na metodach znakowania, takich jak kolczykowanie krów i cieląt, oraz omówimy korzyści i wyzwania związane z tymi praktykami. Zapraszamy do zgłębienia tematu znakowania bydła i odkrycia, jak wpływa ono na rolnictwo i przemysł mięsny.
Hodowanie bydła nie jest zadaniem prostym. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu produkcyjności tych zwierząt na jak najwyższym poziomie, musisz zapewnić im optymalne warunki życia, co wiąże się m.in. z odpowiednim odżywianiem. Kluczowy pod tym kątem jest wybór paszy, która może się różnić w zależności od przeznaczenia krów na mleko lub mięso.
Kurze wszy to powszechny problem, który może dotyczyć zarówno zwierząt, jak i ludzi. Te małe pasożyty mogą żerować na kurach, ale również też na innych zwierzętach i powodować nie tylko nieprzyjemne dolegliwości, ale również stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać obecność kurzych wszy oraz jak skutecznie zwalczyć te pasożyty, zarówno przy użyciu domowych sposobów, jak i dostępnych preparatów farmakologicznych.
Kup 5 worków dowolnego preparatu mlekozastępczego dla cieląt marki De Heus w terminie od 01.06.2023 do 31.07.2023 a otrzymasz jeden worek Bestermine Bufor Plus za 1zł!
Doświadczenie hodowcy doskonale wiedzą, jak ważna dla zdrowia bydła jest korekcja racic. Zabieg ten najczęściej powierzany jest wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, choć w przypadku mniejszych stad można pokusić się o jego samodzielne wykonanie. Na czym dokładnie polega czyszczenie i korekcja racic? Dlaczego warto o niej pamiętać i kiedy należy ją wykonywać? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedzi na te popularne pytania.
Hodowcy drobiu mają szeroki wybór, jeśli chodzi o pasze dla kur niosek. Podstawą ich żywienia są pasze sypkie – zbożowe, granulaty, a także produkty uboczne pochodzące z przemysłu rolnospożywczego. Podobnie jak w przypadku innych zwierząt, dostarczanie odpowiednich składników odżywczych w optymalnych proporcjach gwarantuje utrzymanie zdrowej, wydajnej hodowli oraz wysokiej nieśności. Warto więc poznać oficjalne zalecenie i dowiedzieć się, jakie są najlepsze pasze dla kur niosek. Czytaj dalej!
Hodowla gołębi może być traktowana jak swego rodzaju hobby. Jeszcze w czasach I i II wojny światowej ptaki te były wykorzystywane w charakterze posłańców, niosących informacje istotne dla przebiegu działań zbrojnych. Dziś dominują w miejskim krajobrazie, stanowiąc jeden z najczęściej spotykanych rodzajów dzikiego ptactwa. Czy warto je hodować?