Opcje przeglądania
Waga opakowania jednostkowego
Postać
Cena
  • od
    do
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jedną z najistotniejszych kwestii w kontekście dbania o dobrostan opasów oraz wysoką produktywność stada jest zaspokajanie potrzeb żywieniowych zwierząt. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości pasze dla opasów, pochodzące od renomowanych producentów. Gotowa pasza dla opasów to wygodny, ekonomiczny i maksymalnie korzystny dla zdrowia samców bydła domowego sposób na żywienie stada. Masz pewność, że Twoje zwierzęta otrzymują treściwy, odpowiednio zbilansowany pokarm, który w 100% pokrywa ich zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze.

Pasze dla opasów

Mieszanka O-2 25kg (EKOPASZ)

Mieszanka O-2 25kg       (EKOPASZ)
Mieszanka O-2 25kg (EKOPASZ)

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena: 36,25 zł

Wybierz odpowiednie pasze dla bydła opasowego

Wyzwaniem, z którym musisz się zmierzyć wybierając pasze dla opasów,  jest znalezienie produktu, który uwzględnia wszystkie specyficzne potrzeby żywieniowe zwierząt, zapewnia profilaktykę zdrowotną na najwyższym poziomie oraz pozostaje opłacalny dla Ciebie i Twojego gospodarstwa. Gotowa pasza dla opasów w formie granulatu stymuluje opasy do przeżuwania i zwiększonego wydzielania śliny, co pozwala minimalizować ryzyko wystąpienia kwasicy. 

Wymagania żywieniowe bydła opasowego zależą przede wszystkim od ich wieku, wielkości przyrostów dobowych oraz masy ciała i płci. Istotnym czynnikiem determinującym sposób żywienia i dobór paszy dla opasów jest system opasu. Przykładowo stosując ekstensywny system opasu utrzymujesz zwierzęta przede wszystkim na pastwisku - w sezonie letnim bydło opasowe wykorzystuje więc pastwisko, a w sezonie zimowym jest karmione paszami gospodarskimi. Dla poprawienia jakości tusz oraz zapewnienia pożądanej masy ciała (około 500-600 kg) w wieku 18-24 miesięcy żywienie w końcowym okresie powinno odbywać się z dużym udziałem paszy treściwej dla bydła opasowego. 

Gotowa pasza dla opasów - wygodne żywienie stada

Pasza treściwa dla opasów musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami w kontekście zawartości poszczególnych składników pokarmowych oraz mikro i makroelementów. W przypadku bydła opasowego najważniejszych jest poziom białka ogólnego, którego zawartość powinna wynosić około 18% w pierwszej fazie opasu (zwierzęta o masie ciała od 150 do 250 kg) i około 16% w drugiej fazie opasu (zwierzęta o masie ciała powyżej 250 kg). 

Najłatwiejszym sposobem na kompleksowe zaspokojenie potrzeb żywieniowych opasów jest stosowanie pełnoporcjowej paszy. To gotowa pasza dla opasów, która w pełni pokrywa zapotrzebowanie na białko i energię oraz makro i mikroelementy. Pasze treściwe dla bydła opasowego mają postać granulatu, który jest bezproblemowy w przechowywaniu i łatwy w porcjowaniu. Dodatkowo granulowana pasza nie rozwarstwia się, zachowując swoja homogeniczność i stabilność składu. 

Koncentraty i premiksy - alternatywa dla gotowej paszy 

Twoje gospodarstwo dysponuje ziarnami zbóż lub roślinami strączkowymi? Możesz zdecydować się na samodzielne sporządzanie paszy w oparciu o własne komponenty oraz profesjonalne dodatki. Pełnowartościowe pasze treściwe stworzysz sięgając po koncentraty dla bydła i premiksy dla bydła, które będą stanowiły główne źródło białka, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania bydła opasowego. Mieszając je w odpowiednich proporcjach z Twoim zbożem uzyskasz wysokiej jakości pasze dla opasów. Wykorzystanie własnej bazy paszowej to klucz to ekonomicznego żywienia stada. 

Samodzielne produkowanie pasz wymaga oczywiście wyposażenia gospodarstwa w odpowiedni sprzęt (śrutownik lub gniotownik oraz mieszalnik) oraz właściwej organizacji pracy, uwzględniającej czas, który będziesz musiał poświęcić na przygotowanie paszy. Konieczne jest również regularne przeprowadzanie analizy składu kiszonki, sianokiszonki czy śrut zbożowych w celu poznania ich parametrów i dobrania odpowiednich koncentratów i premiksów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl